Włoskie torebki ze skóry naturalnej 

Jest 26 produktów.
178,86 zł

Torebka ze skóry kopertowa z chwostem w kolorze ciemnego złota, zamykana na suwak, gładka.

178,86 zł

Torebka kopertowa ze skóry w kolorze złota, zamykana na suwak z chwostem , gładka, regulowany pasek,  w komplecie, jedna komora wewnątrz, kieszonka zamykana na suwak,

268,29 zł

Torebka damska typu shoper w kolorze ciemnego złota, błyszcząca, wykonana ze skóry, w rozmiarze  L, wewnątrz trzy kieszonki, jedna komora, regulowany pasek, dopianany na klamry w kolorze zlotym. 

308,94 zł

Torebka w kolorze różowym, ze skóry, , zamykana na suwak w kolorze złotym, skórzane uchwyty, dopinany pasek z materiału jedna komora wewnątrz, dwie kieszonki zamykane na suwak. Rozmiar XL.

296,75 zł

Torebka biała gładka, ze skóry, wewnątrz jedna komora i kieszeń oraz wewnętrzna torebka zamykana na suwak, w komplecie regulowany pasek , z możliwością dopięcia do torebki. Rozmiar L.

296,75 zł

Torebka niebieska gładka ze skóry, wewnątrz kosmetyczka zamykana na suwak. jedna kieszeń, pasek regulowany , rozmiar L.

296,75 zł

Torebka srebrna gładka ze skóry, wewnętrzna torebka zamykana na suwak, jedna kieszeń, pasek regulowany w komplecie. rozmiar L.

252,03 zł

Torebka niebieska, ze skóry, zamykana na skórzany pasek, w rozmiarze S. Dostępna w kilku wersjach kolorystycznych

252,03 zł

Torebka kopertówka ze skóry, w rozmiarze S, zamykana na suwak , dodatkowy długi pasek, w kolorze jasnego beżu

252,03 zł

Torebka czarna, ze skóry, zamykana na skórzany pasek, w rozmiarze S. Dostępna w sześciu wersjach kolorystycznych

170,73 zł

Torebka różowa gładka z długim paskiem, wewnątrz kosmetyczka zamykana na suwak i kieszonka, rozmiar M.

Produkty 1 - 12 z 26 produktów

Włoskie torebki ze skóry naturalnej – doskonałość i szyk

Włoskie torebki ze skóry naturalnej to dziś synonim doskonałej jakości produktu oferowanego wymagającym klientkom. Popularność włoskich torebek wzięła się z połączenia kilku istotnych czynników. Było to, i wciąż pozostaje, nowoczesne wzornictwo, kreowanie trendów w modzie, a jednocześnie wierność tradycji i wykorzystywanie rodzimych, doskonałych naturalnych skór. Stworzyło to zupełnie nową jakość w modzie nie tylko europejskiej, ale i światowej. Dzięki doskonałemu stylowi i nieporównywalnej z innymi produktami jakości, włoskie torebki skórzane zyskały gigantyczną renomę. Ale zacznijmy od początku…

Historia damskiej torebki w pigułce

Początki tego uwielbianego przez kobiety dodatku sięgają czasów starożytnych. W Egipcie, Grecji, czy Rzymie pojawiają się pierwsze torby, które są jednak charakterystycznym atrybutem… męskim. Służyły one wówczas głównie jako przedmiot do przechowywania pieniędzy oraz precjozów. Pierwsze torby skórzane pojawiły się wśród osób trudniących się handlem. Dlaczego? Bo wykonywane były na specjalne zamówienia właśnie handlarzy, a sporządzane były przez rymarzy i rzemieślników. Przez wiele wieków torby ze skóry były traktowane wyłącznie jako akcesorium przeznaczone dla osób wykonujących pewne profesje. Torebka o podobnym do dzisiejszego charakterze, pojawia się dopiero w 1890 roku. Była to torebka na łańcuszku, która stała się ogólnie dostępna. Jednak największym zainteresowaniem w dalszym ciągu cieszyły się torby ze skóry, których atrybuty wykorzystywano głównie w czasie podróży. Ze względów praktycznych wykonywano je przede wszystkim z bardzo grubych i trwałych skór. Po raz pierwszy też stają się one popularne wśród pań i to na bardzo szeroką skalę. Z czasem, bo dopiero po II wojnie światowej, torby skórzane i torebki stały się również popularne w codziennym użytku. W ten sposób narodziły się torebki kopertówki wykonane z różnych materiałów, w tym także z naturalnej skóry. Ale dopiero w roku 1926 dzięki Coco Chanel torebka stała się niezbędnym dodatkiem kobiecego stroju. Lata 30-te XX wieku przyniosły olbrzymią popularność torebkom damskim ze skór szlachetnych np. krokodyla, a nawet żółwia. To w nich kobiety miały możliwość przechowywać szminkę, czy puder, niezbędne każdej eleganckiej kobiecie. W tym też czasie ze swoimi torebkami zasłynął Gucci. Kobiety z dużym entuzjazmem sięgać zaczęły po różnego typu torebki z kopertówkami i shopperkami włącznie. Naturalne stało się również różnicowanie torebek na wieczorowe, casualowe, itp. Po II wojnie światowej trendy w modzie zaczęły wyznaczać divy światowego kina. Rodzą się wtedy kultowe torebki, noszone chociażby przez Audrey Hepburn, czy Jacqueline Kennedy, włoskie torebki marki Gucci. Do dziś zresztą największe domy mody, z włoskimi na czele, kreują trendy i tworzą stylowe torebki uwielbiane przez rzesze kobiet na całym świecie.

Torebki skórzane made in Italy. Esencja kobiecości

Torebki z oznaczeniem made in Italy, czyli wyprodukowane we Włoszech, to esencja kobiecości. Dzięki łączeniu różnych stylów, kolorów, a także materiałów, są one wyjątkowe pod każdym względem. Jednak absolutnym numerem jeden na całym świecie pozostają włoskie torebki ze skóry naturalnej. To one sprawiły, że włoska moda zyskała wierne wielbicielki na całym świecie. Chociaż pierwotnie torebki i torby były typowo męskim dodatkiem, dziś kojarzone są przede wszystkim z modą damską. Kobiety nieustannie poszukują nowych, oryginalnych wzorów, kolorów i kształtów, co z całą pewnością zyskują dzięki modzie prosto z Włoch. Ale to nie jedyny atut. Włochy słynne są ze swej legendarnej wprost jakości, jeśli o torebki skórzane chodzi. I nie może to dziwić, jeśli spojrzeć na tradycję wytwarzania skór. Ma ona tutaj bardzo głębokie korzenie. Włoskie wyroby ze skóry są słynne na cały świat. Obok torebek warto wybrać chociażby skórzane włoskie buty, paski, etc. 

Przygodę z modą od produktów skórzanych rozpoczęło wiele znanych modowych tuzów. Kilka przykładów z historii:

  • Prada w Mediolanie otwiera w 1913 r. sklep z artykułami skórzanymi

  • Gucci we Florencji otwiera sklep z wyrobami skórzanymi

  • Ferragamo otwiera we Florencji w 1927 r. sklep z butami skórzanymi

  • Bottega Veneta otwiera sklep z galanterią skórzaną w Vicenzy w 1966 roku

  • lata 70-te XX wieku Roberto Cavalli zyskuje sławę dzięki opatentowaniu procedury druku na skórze

Choć tradycja torebek skórzanych sięga wielu wieków wstecz, to tak naprawdę prawdziwą sławę zyskały one dopiero po II wojnie światowej. Było to następstwo zapotrzebowania na dużą skalę nie tylko na torebki, ale na modne ubrania w ogóle. Włochy zaś miały duży potencjał, by stać się światową stolicą mody. A stało się to dzięki posiadaniu przez Włochów wszystkich niezbędnych elementów. Znajdowali się tu:

  • projektanci

  • producenci skór

  • dystrybutorzy

  • tradycyjni rzemieślnicy

Wszystkie te elementy sprawiły, że Włochy wysunęły się na czoło producentów włoskiej odzieży i akcesoriów, tworząc luksusowe wyroby dla wymagających kobiet. 

Więcej