Torebki pikowane włoskie 

Jest 2 produktów.
235,77 zł

Torebka złota pikowana, ze skóry, rozmiar S, możliwość krótkiego podwójnego lub długiego paska. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych złota i srebrna.

219,51 zł

Torebka mała bladoróżowa, zamykana na zapięcie, długi pasek lub krótki podwójny, rozmiar S.

Produkty 1 - 2 z 2 produktów

Torebki pikowane włoskie. Klasyka i nowoczesność w jednym

Torebki pikowane włoskie, to podobnie jak wszystkie inne torebki pochodzące z Italii produkty luksusowe o zachwycającym wyglądzie i jakości. Pikowane torebki są jednak produktami jedynymi w swoim rodzaju i niepowtarzalnymi, nie tylko z uwagi na swój niebanalny wygląd. To efektowne dodatki, które wybierane są przez panie kochające nieprzeciętny styl, łączący nowoczesność z klasyczną elegancją. I choć ten rodzaj torebki to nie wynalazek Włochów, to warto zauważyć, że dziś przodują oni w produkcji torebek pikowanych, podobnie jak i wielu innych typów. Ich torebki to klasa, której nie jest w stanie podrobić nikt. Dzięki tworzeniu swoich oryginalnych produktów i wyznaczaniu trendów, włoskie torebki o pikowanym froncie zaskakują od wielu lat wieloma oryginalnymi propozycjami. Zawsze będącymi na czasie, lecz pięknie eksponującymi klasyczny sznyt.

Historia pewnej torebki

Jeśli nie Włosi są wynalazcami torebki pikowanej, to kto? Skąd zatem pochodzi pierwsza pikowana torebka? Jej prekursorką jest słynna torebka Chanel 2.55, która została zaprojektowana jak wskazuje nazwa, przez Coco Chanel. Była to torebka, która przypominała swoim wyglądem kopertówkę, jednak projektantka postanowiła dodać do niej wygodny łańcuszek, dzięki któremu stało się możliwe przewieszenie torebki przez rękę. Pikowana powierzchnia z kolei miała nawiązywać do kanapy, jaka znajdowała się w salonie Coco Chanel lub też do kurtek jeździeckich, jakie były używane w tamtym czasie. W ten sposób w roku 1955 powstać miał pierwszy projekt torebki pikowanej, która szturmem podbiła serca milionów kobiet na świecie. Wkrótce ten rodzaj torebki zaczął pojawiać się i u innych projektantów, także włoskich. Rozpoczęła się szalona wręcz popularność torebek tego rodzaju, która trwa po dziś dzień.

Jak powstają pikowane torebki?

Pikowanie to nic innego, jak przeszycia. W zależności od rodzaju ściegu, jaki zostanie użyty, dostosowywana jest jego gęstość. Najczęściej producenci poza tworzeniem poszczególnych rombów na powierzchni torebki wykonują również przeszycia z logo swojej marki, a nawet z napisem made in Italy. Takie torebki, to doskonały znak rozpoznawczy oraz sprawdzian umiejętności dla projektantów i rzemieślników. To wymagająca i trudna praca, która w przypadku najlepszych projektantów i producentów wykonywana jest ręcznie. Dlatego w zależności od konkretnego modelu, pikowanie ręczne trwa godzinami, a bardzo często jest też wykonywane dodatkowo za pomocą maszyny. 

Włosi, a pikowane torebki

Najczęstszym materiałem wykorzystywanym do produkcji pikowanych torebek jest skóra naturalna lub skóra ekologiczna. Torebki pikowane włoskie słyną ze swej elegancji oraz nieprzeciętnego stylu. Choć to Francja jest uznawana miejsce narodzenia tego rodzaju torebek, nie można odmówić Wochom tworzenia wyjątkowych egzemplarzy. Cechuje je najczęściej niewielki rozmiar, finezyjny kształt oraz nieprzeciętny, elegancki styl. Są to torebki, które bardzo często przyozdobione są za pomocą złotego albo srebrnego łańcuszka, który dodaje tym modelom uroku oraz klasy. Dzięki swojemu wyglądowi można nosić je zarówno do eleganckich kreacji, jak i wybrać się ze swoją włoską torebką pikowaną przewieszoną na ramieniu, na wieczorną imprezę. Może być to również dopełnienie stroju biurowego. Jak widać, ten rodzaj torebki z pewnością świetnie sprawdzi się w przypadku eleganckich stylizacji, przy oficjalnych wyjściach, a także na imprezy, na których chcecie wyglądać zjawiskowo. Dlaczego ten typ torebki cieszy się tak dużą popularnością do dziś? Bo jest to model o zdecydowanie ponadczasowym charakterze, który nie tylko pięknie się prezentuje, ale i jest bardzo wygody i funkcjonalny.

Więcej